Vel'ká Rača - lyžařské středisko (Slovensko)

Vel'ká Rača - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Vel'ká Rača

Lyžařské středisko Vel'ká Rača

Nejvyšší vrch Kysuckých Beskyd Vel´ká Rača (1 236 m n.m.) je součástí národní přírodní rezervace s pozůstatky původního pralesního porostu. Vrcholem hory prochází hranice mezi Slovenskem a Polskem, za hranicí rezervace leží lyžařské středisko.

 

 

 

 

 

 

 

Vel'ká Rača - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Vel'ká Rača

Mapa lyžařského střediska Vel'ká Rača

Skiareál Vel´ká Rača tvoří dvě propojené lokality – Laliky a Dedovka. V nadmořské výšce 639 – 1 048 metrů tu najdete 13 moderně vybavených zasněžovaných sjezdových tratí o celkové délce 14 kilometrů. Nejoblíbenější sjezdovka je Pretekárská, dlouhá 2,4 km, která je obsluhována telemixem (střídání šestisedaček s osmimístnými kabinkami). Od horní stanice lanovky pak vedou po hřebeni do Dedovky modré a červené sjezdovky, z hřebene dolů pak míří další tratě směrem do Lalíků. Většina sjezdovek je modrá, ale najdete tu také červené a dvě černé, z nichž jedna na délce 1 km překonává převýšení 200 m. Dvě ze sjezdovek jsou také osvětleny pro večerní lyžování. V areálu fungují 3 vleky, 2 sedačkové lanovky a jeden telemix o celkové přepravní kapacitě 9 500 osob za hodinu. Součásti areálu je také snowboardová U-rampa.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 8:30 do 16:30, večerní lyžování probíhá od 17:20 do 21:15. Jednodenní jízdenka stojí 31 eur pro dospělého a 13 eur pro děti, sedmidenní pak 174 eur pro dospělého a 122 eur pro děti.

 

Služby, kontakt

 

Pravidelnou dopravu zajišťují skibusy z Bratislavy, Žiliny, Trnavy, Nitry, Opavy a Uherského Hradiště. K dispozici je také speciální nabídka zahrnující v jedné ceně skipas, jízdenku na vlak do Žiliny a jízdenku na skibus. Jak v Dedovce tak v Lalikách jsou k dispozici parkoviště přímo pod zastávkami lanovek.

 

www.velkaraca.sk

Slovensko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 14.9.2020 19:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://slovensko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Kysucké Beskydy, Slovensko

Souřadnice: 49°24´ SŠ, 18°58´ VD

Vel'ká Rača - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Slovensko)

 
Publikováno: 09.12.2011
Aktualizováno: 09.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Vel'ká Rača

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist