Štrbské Pleso - lyžařské středisko (Slovensko)

Štrbské Pleso - lyžařské středisko

Lyžařský areál Štrbské Pleso

Lyžařský areál Štrbské Pleso

Druhé největší ledovcové jezero na slovenské straně Vysokých Tater Štrbské Pleso se nachází v nadmořské výšce 1 346 m n.m. a je oblíbeným cílem pro milovníky jak letních tak zimních sportů. Nachází se zde lyžařské středisko, které patří k nejprestižnějším a nejnavštěvovanějším, ačkoli rozlohou se řadí spíše k menším areálům. Lyžařská sezóna zde trvá od konce listopadu do začátku května.

 

 

 

 

Štrbské Pleso - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Štrbské Pleso

Mapa lyžařského střediska Štrbské Pleso

Štrbské Pleso patří do komplexu Park Snow Vysoké Tatry a najdete tu na jihovýchodním svahu Štrbského Soliska (2 301 m n.m.) 5 sjezdových tratí střední obtížnosti – červené sjezdovky Esíčko, Solisko I a II, Interski I, Furkotka), 3 modré sjezdovky (Interski II, Spojka, Furkotka – dojezd) a snowtubingovou dráhu. Hlavním vlekem je tu čtyřsedačková lanovka na níž navazuje kratší vlek s pomou. Nejdelší sjezdovka vede od výstupu z pomy dolů k plesu a je dlouhá 2 300 m s převýšením 430 m. Celková délka sjezdovek je 7,3 km a všechny tratě jsou uměle zasněžovány, k dispozici je také jedna freeridingová zóna. V provozu jsou tu 3 lanovky a 4 vleky o celkové přepravní kapacitě 4 780 osob za hodinu. Součástí areálu je také skokanský můstek.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 8:30 do 15:30 a večerní lyžování probíhá od 18:00 do 21:00. Jednodenní jízdenka stojí pro dospělého 26 eur, pro dítě 18 eur, sedmidenní pak vyjde na 140 eur a zlevněná pro dítě na 98 eur. Slevy jsou poskytovány například seniorům či lyžařským kurzům.

 

Služby, kontakt

 

Štrbské Pleso je přístupné po železnici či autem odbočkou z dálnice D1. Parkování je možné na centrálním parkovišti, odkud lze použít zdarma skibus přímo do areálu, kam je vjezd autem zakázán. U dolní stanice vleků se nachází několik hotelů s restaurací a barem, v hotelu Partia můžete využít také saunu a bazén.

 

www.vt.sk

 

Slovensko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 14.9.2020 19:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://slovensko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Vysoké Tatry, Slovensko

Souřadnice: 49° 7' 43" SŠ, 20° 3' 19" VD

Štrbské Pleso - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Slovensko)

 
Publikováno: 10.12.2011
Aktualizováno: 10.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Štrbské Pleso

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist