Donovaly - lyžařské středisko (Slovensko)

Donovaly - lyžařské středisko

Ski areál Donovaly

Ski areál Donovaly

Obec Donovaly se nachází nedaleko Banské Bystrice na rozhraní Velké Fatry a Nízkých Tater. Na návštěvníky tu čeká moderně vybavené lyžařské středisko, tratě spíše s mírným profilem a nádherné panoráma okolních hor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Donovaly - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Donovaly

Mapa lyžařského střediska Donovaly

Skiareál Donovaly v nadmořské výšce 915 – 1 361 m n.m. se skládá ze dvou lokalit – jižních svahů Nové hol´e (1 370 m n.m.) a severních hřebenů Starohorských vrchů Záhradiště, které jsou navzájem propojeny. Na Novou hol´u vyváží lyžaře telemix (šestisedačková lanovka kombinovaná s osmisedačkovou kabinovou lanovkou) a z vrcholu po levé straně vedou prakticky jen dvě sjezdovky – jedna podél vleku s pomou na hřebeni, druhá červená v délce 2 200 m s převýšením 450 m směrem dolů do údolí. Na Záhradišti čekají na návštěvníky především modré sjezdovky určené pro méně zkušené lyžaře a rodiny s dětmi obsluhované čytřsedačkovou lanovkou a dvěma souběžnými pomovými vleky. Z celkem 11 km sjezdovek je 8,7 km zasněžováno také uměle a můžete si zde užít i večerní lyžování. Celková přepravní kapacita vleků a lanovek je 14 100 osob za hodinu.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Jednodenní skipas stojí 25 eur pro dospělého a 17,50 eur pro děti, sedmidenní jízdenka vyjde na 133 eur pro dospělého a 93 eur pro dítě.

 

Služby, kontakt

 

K obvyklým službám jako je skiservis či lyžařská škola nabízí skipark Donovaly také neobvyklé atrakce jako je paragliding, bobová dráha, airboarding, snowtubing či eskymácké safari. V Donovalech najdete přímo v údolí množství hotelů, barů a restaurací. Podél silnice RužomberokBanská Bystrica se nachází několik parkovišť.

 

www.parksnow.sk

 

Slovensko - Aktuální opatření ohledně cestování vydaná 14.9.2020 19:19

Aktuální opatření MZV ČR ohledně cestování naleznete na: https://slovensko.tripzone.cz

Poloha

Poloha: Velká Fatra, Slovensko

Souřadnice: 48° 52' 49" SŠ, 19° 13' 18" VD

Donovaly - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Slovensko)

 
Publikováno: 10.12.2011
Aktualizováno: 10.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Donovaly

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist